PCI DSS v.3: попередній огляд основних змін Стандарту
15 серпня Рада PCI SSC випустила документ, що містить загальний опис всіх майбутніх змін, які увійдуть в третю версії PCI DSS і PA-DSS.Основна ідея майбутнього оновлення - інтеграція вимог PCI DSS в існуючі бізнес- процеси без впливу на нормальне виконання стандартних функціональних операцій організації («business - as - usual»).
Третя версія Стандарту розробляється без прив'язки до конкретних систем і технологій, як і поточна версія PCI DSS. Опис вимог для конкретних технологій будуть випускатися спільнотами PCI Special Interest Groups (SIG).
Основними факторами, що вплинули на зміни в PCI DSS, стали:
- слабкі паролі та аунтифікаційна політика;
- забезпечення ІБ при взаємодії з третіми сторонами;
- проблеми у виявленні шкідливого ПЗ;
- відсутність навчання та недостатня обізнаність співробітників з питань ІБ.
На даний момент зміни, що входять до стандарту, знаходяться в процесі узгодження і остаточно не затверджені, однак, визначені основні напрями змін.
Загальні зміни PCI DSS:
- Вноситься уточнення про те, що чутливі аутентифікаційні дані не повинні зберігатися після авторизації навіть коли PAN в системі не обробляється.
- Додасться керівництво щодо реалізації вимог стандарту в рамках підходу bussiness - as — usual.
- Буде оновлено документ «Орієнтування в стандарті PCI DSS» (Navigating PCI DSS Guide).
- Додасться опис цілей і завдань для кожної нової вимоги.
- Для кожної вимоги будуть розширені перевірочні процедури і визначено перелік необхідної супровідної документації (політики, порядків, процедур і т.д.).
Вимога 1:
- Додасться вимога про необхідність наявності і підтримки в актуальному стані схеми інформаційних потоків.
Вимога 2:
- Вводиться процедура інвентаризації системних компонентів, що входять в область дії стандарту.
- Вноситься уточнення про необхідність зміни паролів, встановлених за замовчуванням для всіх типів облікових записів: облікових записів додатків, сервісів і користувачів.
Вимога 3:
- Розширюються вимоги до безпечного зберігання криптографічних ключів, роздільного знанню і подвійному контролю.
Вимога 4:
- Стає необхідним забезпечення захисту від шкідливого програмного забезпечення на всіх системах, як найбільш схильних (системи з ОС Windows), так і менш схильних (ОС сімейства UNIX та інші системи) шкідливому впливу.
Вимога 5:
- Вводяться вимоги про необхідність оновлення і підтримки в актуальному стані списку найбільш поширених вразливостей, що використовуються в Компанії при оцінці ризиків та розробці ПЗ.
Вимога 6:
- Вводяться вимоги до механізмів аутентифікації, таким як токени, смарт-карти і сертифікати.
- Розширюються вимоги до довжини та складності паролів. Вводяться вимоги до парольним фразам.
- Переглянуті парольні політики: будуть дані вимоги до вибору сильних паролів, захист аутентифікаційних даних і зміні пароля при підозрі у компрометації.
Вимога 7:
- Вводяться вимоги до фізичного захисту POS-терміналів та інших зчитувальних пристроїв.
Вимога 8:
- Розширюються вимоги по щоденному аналізу журналів подій. Нові вимоги дозволять зосередитися на аналізі подій критичних систем і мінімізувати трудові години на аналіз журналів менш значущих системних компонентів.
Вимога 9:
- Вводиться методологія проведення тестів на проникнення і вимога щодо оцінки ефективності застосовуваних методів і засобів, використовуваних для сегментації мережі, за допомогою тестів на проникнення.
Вимога 10:
- Вноситься уточнення щодо того, які вимоги Стандарту повинні виконуватися сервіс- провайдерами (компаніями, взаємодіючими з організацією), а які самою організацією.
Третя версії PCI DSS та PA- DSS набудуть чинності з 1 січня 2014 р., а з 1 січня 2015 стануть обов'язковими до застосування. До 1 липня 2015 частина нових вимог буде носити рекомендаційний характер. Це означає, що QSA-аудитор при проведенні аудиту не буде вимагати підтверджень їх виконання.
Поточну другу версію Стандарту можна використовувати до 31 грудня 2014 р. включно. У 2015 р. всім організаціям необхідно забезпечити виконання вимог PCI DSS v.3, так як з 1 січня 2015 сертифікаційний аудит проводитиметься виключно за третьою версією PCI DSS.